REKLAMA

Na konkursie wyrecytowała antyimigrancki wiersz. Zdyskwalifikowali ją

Na konkursie wyrecytowała antyimigrancki wiersz. Zdyskwalifikowali ją

14-letnia Ida Marie Müller wzięła udział w konkursie poetyckim organizowanym w Speyer, w południowo-zachodnich Niemczech. Jednak jej utwór wyjątkowo nie spodobał się komisji. Jego treść miała antyimigrancki wydźwięk. 

14-letnia Ida Marie Müller to córka Nicole Höchst – polityk antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD). To właśnie jej wiersz wyjątkowo nie spodobał się jury. Jej utwór poetycki opowiadał bowiem o… ataku imigranta nożownika.

Brak obrazka

Choć publiczności bardzo spodobał się wiersz 14-latki i był najdłużej oklaskiwanym występem ze wszystkich, to jednak organizatorzy byli innego zdania.

Dziewczyna została zdyskwalifikowana i nawet nie mogła później uczestniczyć w ceremonii wręczania nagród. Ponadto nastolatce zarzucono, że wykorzystuje rywalizację młodych poetów do szerzenia poglądów politycznych AfD.

Brak obrazka

Wiersz Müller zawierał m.in. takie fragmenty: „Mężczyzna przybywający z bardzo daleka wpadł w ręce przemytników, bez paszportu i telefonu komórkowego. Dotarł na naszą uświęconą niemiecką ziemię. Ponieważ nie mógł znaleźć dziewczyny, pomógł sobie nożem”.

tvp.info

 

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze