MŚ U-20: Koniec turnieju dla Polaków

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Polscy piłkarze na 1/8 finału zakończyli udział w Mistrzostwach Świata do lat 20. W rozegranym Gdyni meczu Polska uległa Włochom 0:1. Jedyna bramka padła z rzutu karnego.

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie odważnie ruszając do przodu. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować jednak Włosi.

„Polskie obozy śmierci” w Jerusalem Post

W 37. minucie Azurri mieli rzut wolny na połowie biało-czerwonych. Po dośrodkowaniu piłka odbiła się od ręki kapitana reprezentacji Polski Dominika Steczyka. Rzut karny wykorzystał z kolei kapitan włoskiej kadry Andrea Pinamonti.

Po przerwie również dominowali Włosi. Podopieczni Jacka Magiery zerwali się do gry w ostatnim kwadransie, ale nie udało im się odrobić strat. Polacy odpadli z turnieju, a zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego zagrają w ćwierćfinale.