REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia zaostrzy karę za zakazane substancje psychoaktywne, czyli dopalacze

Ministerstwo Zdrowia zaostrzy karę za zakazane substancje psychoaktywne, czyli dopalacze

Ministerstwo Zdrowia zaostrzy karę za zakazane substancje psychoaktywne, czyli dopalacze. Od 3 do nawet 12 lat więzienia może grozić za dopalacze.

REKLAMA

Surowe kary czekają posiadaczy, ale również dystrybutorów. Co najważniejsze – dopalacze pod tyz względem zostaną zrównane z narkotykami. Jednak za samo posiadanie dopalaczy będzie groziła (w najlepszym przypadku) grzywna.

Jeśli osoba będzie posiadała znaczne ilości dopalaczy kara może sięgać 3 lat pozbawienia wolności. Za sprzedaż są może ukarać karą więzienia na okres 12 lat.

Joanna Kopcińska poinformowała: Niestety, dopalacze z racji niewysokiej ceny są łatwo dostępne głównie dla młodych ludzi. Czynią niebywałe spustoszenie w organizmie. Zaostrzenie walki, większe kary, wszystkie metody, które mogą pomóc w ograniczeniu dostępu osób – zwłaszcza młodych – do tych środków są słuszne i właściwe.

To trochę przypomina niestety „walkę z wiatrakami”, bo są ci, którzy bogacą się na produkcji, handlu środkami, które nie tylko rujnują życie, ale często odbierają zdrowie. To jest bardzo trudne. Natomiast wspólne działanie i wysokie kary mogą trochę zniechęcić czy przestraszyć – dodała.

Dzisiaj za handel dopalaczami grożą jedynie kary finansowe. Jak wynika z rachunków – za blisko 65 mln zł wystawionego sprzedawcom przez Państwową Inspekcję Sanitarną w latach 2010-2016. udało się wyegzekwować zaledwie 1 mln 800 tys.

radiomaryja.pl

REKLAMA

Komentarze