REKLAMA

Minister Zbigniew Ziobro zarządził śledztwo w sprawie napaści na polskie małżeństwo we Włoszech

Minister Zbigniew Ziobro zarządził śledztwo w sprawie napaści na polskie małżeństwo we Włoszech

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zarządził przeprowadzenie śledztwa w sprawie napaści na dwoje Polaków, do jakiego doszło w nocy z piątku na sobotę na plaży we włoskim kurorcie Rimini nad Morzem Adriatyckim.

Czterech napastników pochodzących najprawdopodobniej z północnej Afryki ciężko pobiło mężczyznę, a potem na jego oczach dokonało wielokrotnego, zbiorowego gwałtu na kobiecie – informowało tvp.info. Gehenna kobiety trwała godzinami – do świtu, gdy Murzyni zbiegli z miejsca przestępstwa. Dopiero wtedy Polacy zdołali powiadomić policję. Kobieta trafiła do szpitala, podobnie jak jej mąż który dzisiaj już go opuścił. Policja poszukuje sprawców.

REKLAMA

– Przekazywane z Włoch informacje o brutalnym przestępstwie na młodej kobiecie i jej mężu są zatrważające. To była cała noc potwornego koszmaru. Polskie służby są w kontakcie z włoskimi władzami. Wierzę, że uda się znaleźć przestępców i wymierzyć im surową karę. Niezależnie od działań włoskiej policji, poleciłem wszcząć w Polsce śledztwo w sprawie tego okrutnego napadu i gwałtu. Polskie państwo i jego służby winny reagować, kiedy Polakom także za granicą dzieje się krzywda – powiedział PAP minister Ziobro.

Jak poinformował, prokuratura przyjmie wstępną kwalifikację przestępstwa jako gwałt ze szczególnym okrucieństwem (w myśl art. 197 par. 3 i 4 Kodeksu karnego) i rozbój (art. 280 par. 1 Kodeksu karnego). Grozi za to od 5 lat więzienia.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze