REKLAMA

Minister Rozwoju uspokaja Polaków: Nie zabraknie żywności

Minister Rozwoju uspokaja Polaków: Nie zabraknie żywności

Podczas konferencji prasowej Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz uspokajała Polaków przekazując zapewnienia, że markety i łańcuch dostaw działa bez zarzutu. Według jej wiedzy żywności oraz innych powszechnych produktów nie brakuje. Przedstawiciele firm handlowych, logistycznych i spożywczych są gotowi na skutki koronawirusa.

REKLAMA

Jadwiga Emilewicz zapewniała, że produkcja żywności i jej dostarczanie do placówek handlowych działa normalnie – „Nie ma żadnych kłopotów z produkcją żywności oraz z dostarczaniem tej żywności do sklepów. Zachowajmy umiar i roztropność w zakupach (…) nie róbmy ich impulsywnie, bo nie ma dziś takiej potrzeby” – uspokaja Minister Rozwoju.

Zobacz także: „To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny”. Zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego

Szef sieci Biedronka, Jarosław Sobczyk reprezentujący portugalski koncern Jeronimo Martins Polska, poinformował o tym, iż wzmożona aktywność nabywcza wśród klientów została zauważona już kilka tygodni temu. Zapewniał również, że sklepy są stale zaopatrywane w towar – „To świadczy, że łańcuch dostaw działa i nasze działanie jest takie, że musi działać i będzie działać” – powiedział.

Przedstawiciel firmy Nagel Polska zajmującej się logistyką, przekonywał z kolei o dużych możliwościach polskiego transportu towarów i przypomniał, że nasz kraj posiada największą flotę samochodów ciężarowych w UE – „Cała ta flota jest gotowa i świadczy usługi. Jesteśmy przygotowani na zwiększenie wolumenu przewozów”.

https://twitter.com/MinRozwoju/status/1238138632139083776

Także przedstawiciele innych firm z branży spożywczo-przemysłowych zapewniali na konferencji prasowej o zwiększonych produkcjach potrzebnego asortymentu jak papier, toaletowy, soki, woda, mleko, wyrobów suchych (ryż, makaron, wafle ryżowe itd.). oraz inne produkty.

„Jesteśmy zabezpieczani w dosyć znaczącą ilość podstawowych surowców służących do wyrobu mydeł. Wydaje się nam wszystkim, że nie ma żadnych obaw, aby ten produkt nie był dostępny na rynku” – podkreślił Prezes Beta Soap, Artur Rosinek z branży kosmetycznej.

PAP

REKLAMA

Komentarze