REKLAMA

Mazurek: Władze Warszawy nie chcą dekomunizacji [WIDEO]

Mazurek: Władze Warszawy nie chcą dekomunizacji [WIDEO]

O Muzeum POLIN i kontrowersyjnej ulicy Pawła Adamowicza w Warszawie z Piotrem Mazurkiem rozmawia Marek Matecki.

Piotr Mazurek to radny Warszawy, a od 19 czerwca 2019 roku jest Szefem Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Piotra Glińskiego: “Spór o Muzeum POLIN ma ciąg dalszy. To instytucja powołana jeszcze za czasów SLD. Pan Stola nie jest założycielem muzeum. Bez niego instytucja dobrze sobie radzi”.

Brak obrazka
Pobierz program PIT

Piotr Mazurek w studiu Mediów Narodowych poruszył temat Rzecznika Praw Obywatelskich: “Pan Bodnar interweniuje wtedy, kiedy mu pasuje. Jego kadencja trwa 6 lat, trzeba jednak pamiętać, że dopóki nie zostanie wybrany nowy rzecznik to jego funkcję będzie pełnił nadal Adam Bodnar. Jestem przekonany, że Sejm będzie dążył do tego, aby zmienić RPO”

“Warszawa i Trzaskowski nie chcą dekomunizacji”

Gość MN starał się także odpowiedzieć na pytanie o tym po co Warszawie aleja Pawła Adamowicza: “W Warszawie jest opór przeciwko dekomunizacji. Mamy bardzo długi wykaz banku nazw, czyli zasłużonych osób, które mogą być patronami ulic, nie mogą się doczekać, aby zostać uhonorowanym. Tymczasem w parku jest alejka im. Pawła Adamowicza”

“Adamowicz nie miał nic wspólnego z Warszawą. Przypominam, że w Warszawie patronami ulic zostają 5 lat po śmierci. Uzasadnienie nadania tej alejki jest żałosne. To totalny bełkot, nie ma żadnego powodu, aby Paweł Adamowicz w tak krótkim czasie został patronem uliczki”.

ZOBACZ TAKŻE: Mazurek: Profesor Stola prowadził w Muzeum POLIN działalność polityczną [WIDEO]

REKLAMA

Komentarze