REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Rośnie standard życia polskich rodzin i wynagrodzenia

Mateusz Morawiecki: Rośnie standard życia polskich rodzin i wynagrodzenia

Dane GUS za III kwartał potwierdzają, że kondycja polskiej gospodarki jest coraz lepsza. Nikt już nie ma wątpliwości, że wzrost w 2017 roku przekroczy 4 procent Rośniemy ponad dwukrotnie szybciej niż gospodarka strefy euro i całej Unii Europejskiej – tak stan polskiej gospodarki ocenia wicepremier i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

Rzeczywiście, Główny Urząd Statystyczny poinformował, iż w porównaniu do tego samego okresu sprzed roku, Produkt Krajowy Brutto w III kwartale 2017 roku wzrósł o 4,9 procent. Wzrost PKB w III kwartale br. w stosunku do II kwartału tego roku wyniósł natomiast 1,2 proc.

– Dane GUS potwierdzają, że kondycja polskiej gospodarki jest coraz lepsza, Polacy czują coraz większe bezpieczeństwo finansowe, rośnie standard życia polskich rodzin i wynagrodzenia. I tak cała para totalnej opozycji – która dwoi się i troi, aby wmówić Polakom, że żyje im się źle – znów poszła w gwizdek- komentuje Morawiecki.

Morawiecki podkreśla również, iż Polacy powinni mieć powody do optymizmu. Widoczny jest bowiem dynamicznie rosnący eksport i stopniowe ożywienie w inwestycjach. W makroekonomii te dwa elementy uważane są za najbardziej efektywne czynniki rozwoju.

– Coraz łatwiej jest znaleźć pracę, a przyzwoity wzrost wynagrodzeń stał się już standardem. Oferujemy też szerokie wsparcie dla rodzin, które jest możliwe dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Wyniki gospodarcze Polski na koniec roku mogą być zaskoczeniem, ale tylko pozytywnym- dodaje wicepremier.

A jaka jest opinia czytelników w tej kwestii? 

 

niezalezna.pl

REKLAMA

Komentarze