REKLAMA

Masowe zwolnienia lekarskie wśród policjantów. Będzie problem 11 listopada?

Masowe zwolnienia lekarskie wśród policjantów. Będzie problem 11 listopada?

Funkcjonariusz policji masowo idą na zwolnienia lekarskie. Jest to protest wobec niskich zarobków, zaś szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski wezwał ministra Joachima Brudzińskiego do rozmów.

Rafał Jankowski zarzucił władzom „pozorowany dialog” oraz „brak woli spełnienia postulatów NSZZ Policjantów”. Ponadto stwierdził, że reakcja policjantów to efekt kresu ich wytrzymałości.

REKLAMA

„Swoje żniwo zbierają dziś ogromne przemęczenie i stres, ale również lekceważenie nawarstwiających się od lat problemów i niespełnione obietnice. Przedstawiciele obecnej władzy obiecywali policjantom godne uposażenia i przywrócenie niesłusznie odebranych uprawnień przez poprzednie rządy” – wskazał w liście.

Szef NSZZ Policjantów pisał dalej

„Po trzech latach oczekiwania nadzieja przemieniła się w potężne rozczarowanie (…) Uposażenia policjantów wciąż są upokarzająco niskie, a z zapowiadanych reform nic do tej pory nie wyszło. Spodziewanej poprawy nie przyniósł realizowany Program Modernizacji, nie zmienił on ani sytuacji materialnej policjantów, ani obciążeń, z którymi w codziennej służbie zmagają się funkcjonariusze. Wprowadzone rozwiązania okazały się niewystarczające” – argumentował Jankowski, jednocześnie ostrzegając, że sytuacja może się pogorszyć.

MSWiA oświadczyło, że minister Brudziński i wiceminister Jarosław Zieliński zapewniają, że resort jest gotowy w każdej chwili podpisać porozumienie z policjantami. Wskazano również, że ministerstwo podtrzymuje wcześniejsze propozycje dotyczące m.in. dodatkowych podwyżek i płatnych w stu procentach nadgodzin.

źródło: tvp.info

REKLAMA

Komentarze