REKLAMA

Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej i awantura Obywateli RP [WIDEO]

Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej i awantura Obywateli RP [WIDEO]

REKLAMA

Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej zorganizowany przez narodowców z okazji rocznicy bitwy warszawskiej po raz czwarty przeszedł ulicami Warszawy. Manifestacja dotarła do celu mimo próby blokady i wywołania awantur przez jej przeciwników, m.in. Obywateli RP i KOD.

Organizatorem Marszu była Młodzież Wszechpolska. Wzięli w nim udział także m.in. działacze Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Zgromadzenie rozpoczęło się przed Muzeum Wojska Polskiego. Na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i Nowego Świata napotkało na kontrmanifestację. Na nagraniach widać jak jej uczestnicy atakują policjantów i dziennikarzy. Wśród demonstrantów był m.in. poseł PO Michał Szczerba. Po wycofaniu się tzw. antyfaszystów w kierunku Krakowskiego Przedmieścia Marsz ruszył dalej. Po pewnym czasie ponownie został zatrzymany przez policję, aby po chwili ruszyć bocznymi ulicami i wrócić na właściwą trasę.

“Ceny Paliw Dobijają 500-” akcja społeczna ONR!

 

REKLAMA

Na wysokości kościoła Świętego Krzyża narodowcy znów spotkali się z agresją i wyzwiskami ze strony kontrmanifestantów. Mimo to Marsz spokojnie dotarł do celu, czyli przed Zamek Królewski. Tam miały miejsce przemówienia przedstawicieli Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej. Demonstracja zakończyła się modlitwą i odśpiewaniem hymnu państwowego.

 

REKLAMA

Komentarze