REKLAMA

Marsz Świętości Życia przeszedł ulicami Warszawy po raz kolejny

Marsz Świętości Życia przeszedł ulicami Warszawy po raz kolejny

Dzisiaj ulicami Warszawy przeszedł XIV Marsz Świętości Życia pod hasłem „Tato to ja”. Według szacunków warszawskiej policji w zgromadzeniu uczestniczyło około 3,5 tysiąca osób. Wzięli w nim udział także stołeczni hierarchowie Kościoła.

REKLAMA

Organizatorzy Marszu Świętości Życia w swoim przekazie podawali znacznie większą liczbę uczestników. Oscylowali wokół 10 tysięcy osób. Wśród ludzi szli także biskupi diecezji warszawskich.

Czytaj więcej: Najbardziej wzruszający moment na konwencji wyborczej Konfederacji [WIDEO]

Marsz poprzedziły Msze Święte sprawowane przez Kazimierza kard. Nycza w archikatedrze warszawskiej oraz przez bp. Romualda Kamińskiego w katedrze diecezji warszawsko-praskiej.

Uczestnicy spotkali się pod kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym skąd po wysłuchaniu świadectw ojców wyruszyli w stronę bazyliki Świętego Krzyża. W zgromadzeniu wzięło udział dużo rodzin z małymi dziećmi.

Szli oni pod różnymi hasłami, takimi jak: „Jestem za życiem, jestem za rodziną, jestem za radością!”, „Kobieto, zawsze jest opcja. Adopcja”, „Solidarni z Życiem” i wiele innych.

Na koniec z balustrady bazyliki Świętego Krzyża mowę wygłosił Kazimierz kard. Nycz – „Pielęgnować i troszczyć się o życie, święte życie i troszczyć się o to by w życiu każdej rodziny, człowiek, życie człowieka, życie dziecka, życie starszych i chorych w całym naszym państwie było uważane za święte”.

„Ojciec w rodzinie jest niezastępowalny. Ma swoją rolę w rodzinie i nie może się z niej wycofać” -podkreślił hierarcha.

rmf24

REKLAMA

Komentarze