REKLAMA

„Macron do dymisji!”: Prezydent wygwizdany na paradzie wojskowej

„Macron do dymisji!”: Prezydent wygwizdany na paradzie wojskowej

Macron nie ma lekko – kolejny raz został wygwizdany przez Francuzów. Tym razem na samym początku parady wojskowej. Słychać było gwizdy „żółtych kamizelek” podczas przejazdu głowy państwa. Była to już trzecia defilada od wyborów w maju 2017 roku.

REKLAMA

„Rezygnacja Macrona!” Prezydent Emmanuel Macron otworzył w niedzielę uroczystości 14 lipca na Polach Elizejskich w towarzystwie gwizdów „żółtych kamizelek”, obecnych podczas parady.

Około 10:00 rano, po rozpoczęciu przeglądu oddziałów wojskowych, na słynnej paryskiej alei, prezydent przybył na Place de la Concorde wraz z szefem sztabu, gdzie oczekiwano kilku europejskich przywódców. Obecna była m.in. Angela Merkel, jak również żoa prezydenta Brigitte Macron.

Poprzedniego wieczora, kilkudziesięciu protestujących, niektórzy w „żółtych kamizelkach”, wygwizdali Macrona, który wygłosił ostre przemówienie skierowane do ministra ds. Przemian ekologicznych François de Rugy. Portal internetowy „Mediapart” opublikował informacje o obfitych obiadach, w czasie kiedy ów minister był marszałkiem parlamentu.

REKLAMA

Komentarze