REKLAMA

Macierewicz zostanie… ambasadorem? „Realny scenariusz i brany pod uwagę”

Macierewicz zostanie… ambasadorem? „Realny scenariusz i brany pod uwagę”

Po niedawnej głośnej rekonstrukcji rządu, najwięcej kontrowersji wzbudziła dymisja byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. Od tego czasu trwają spekulacje na temat politycznej przyszłości byłego ministra. „Super Express” poinformował o najnowszym pomyśle kierownictwa PiS. Zgodnie z nim, Macierewicz mógłby zostać… ambasadorem na Węgrzech. 

„SE” podaje, że o propozycji Kaczyńskiego całkiem poważnie dyskutuje się w sejmowych kuluarach. Macierewicz mógłby spełnić się w roli ambasadora Polski na Węgrzech. Jest to całkiem realny scenariusz i brany pod uwagę – mówi chcący zachować anonimowość, ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Głos w całej sprawie zabrał również politolog, prof. Rafał Chwedoruk, który w rozmowie z „SE” przyznaje, że nominacja Macierewicza na ambasadora RP na Węgrzech byłaby dla niego nagrodą i zsyłką jednocześnie. Nagroda, bo funkcja ambasadora jest prestiżowa, w dodatku Węgry są zaprzyjaźnionym z Polską krajem. A zsyłka, bo Macierewicz chyba do końca chciał być szefem MON i do końca uczestniczyć w wielkiej polityce – uważa.

Wcześniej spekulowano, że były szef MON mógłby zostać marszałkiem lub wicemarszałkiem Sejmu w zastępstwie Joachima Brudzińskiego, który objął resort Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ostatecznie, na wniosek nowego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, Macierewicz otrzymał nominację na szefa podkomisji smoleńskiej.

se.pl/wmeritum.pl

 

REKLAMA

Komentarze