REKLAMA

Londyn: 70 proc. ataków z użyciem noża było popełniane przez czarnoskórych

Londyn: 70 proc. ataków z użyciem noża było popełniane przez czarnoskórych

Niepokojący rekord dotyczący ataków z użyciem noża w Londynie. W 2019 roku było 90 ofiar, co jest liczbą niespotykaną od 11 lat.

Ataki z użyciem noża nasilają się w angieslkiej stolicy. Tylko w 2019 roku spowodowały śmierć 90 osób – liczby tej nie osiągnięto przez jedenaście lat! „Ponad 90% napastników to mężczyźni, a w 70% to czarnoskórzy i Azjaci [= Pakistan/Indie/Bangladesz]” – informuje na Twitterze Adam Gwiazda.

W Londynie, w zeszłym roku zginęło w ten sposób 90 osób – w tym 23 nastolatków. Co ważne, także nastolatkowie są grupą, która najczęściej atakuje nożem. Często jest to wynik kłótni pomiędzy nastolatkami, zemsta „za krzywe spojrzenie”.

„Przyjaciel ostrzega mnie, że stało się coś poważnego, ktoś został dźgnięty nożem. Spieszę się, widzę światła policyjne, mój syn leży na trawie. Krzyczę, że jestem mamą, ale nie mogę się zbliżyć, mówią, że próbują go uratować. Wsiadam do radiowozu, podążam za karetką, widzę wszystko przez okno, nie mogę oddychać. Później dowiem się, że podczas podróży mój syn miał trzy zatrzymania krążenia. W szpitalu pamiętam czekanie, zapowiedź jego śmierci, upadam i płaczę. Andre otrzymał czternaście lub piętnaście dźgnięć nożem” – opisuje matka jednego z zabitych.

Chociaż media niechętnie opisują kto był sprawcą ataków statystyki nie kłamią – najczęściej atakują czarnoskórzy imigranci. 90 procent sprawców to mężczyźni. Rosnące akty przestępstwa to wynik niekontrolowanej migracji – do Wielkiej Brytanii wciąż przybywają nachodźcy z Pakistanu, Indii czy Bangladeszu.

REKLAMA

Komentarze