REKLAMA

Litewscy policjanci otrzymają dodatkowy dzień wolny od pracy

Litewscy policjanci otrzymają dodatkowy dzień wolny od pracy

Związki zawodowe policjantów głośno narzekały na warunki pracy funkcjonariuszy. Gdy to się stało, rząd zaproponował im dodatkowy dzień wolny w ciągu roku.

REKLAMA

W kościele Matki Bożej Pocieszenia, będącego we władaniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Litwy trwają rozmowy przedstawicieli związków zawodowych z policją.

„Wczoraj odbyło się posiedzenie rządu, podczas którego zapadła decyzja o tym, że każdy pracownik policji otrzyma jeden dodatkowy dzień wolny w ciągu roku” – powiedział główny komisarz Linas Pernavas.

Tego typu propozycja padła od ministra spraw wewnętrznych Republiki Litewskiej – Eimutisa Misiūnasa.

To cieszy, że związki zawodowe potrafiły wywalczyć ten dodatkowy dzień wolny dla pracowników policji” – skomentowała sprawę szefowa Litewskiej Federacji Funkcjonariusz Praworządności – Loreta Soščekienė.

W ubiegłym tygodniu związki zawodowe policjantów rzuciły oskarżenia, jakoby minister spraw wewnętrznych nie wywiązywał się ze swych obowiązków. Zarzucały mu, iż nie panuje nad sytuacją w podległych mu placówkach.

Kierownictwu policji zarzucono brak dialogu społecznego, problemy w systemie oceny i motywacji. Skrytykowano również (oczywiście) zarobki funkcjonariuszy i kosztowne delegacje głównego komisarza.

Minister kategorycznie odrzucił krytykę, dopatrując się w działaniach kierownictwa związków zawodowych osobistych ambicji.

Pernavas też twierdzi, że krytyka jego osoby jest nieuzasadniona i przedstawił kosztorysy swoich delegacji. W okresie 2016-2018 odbył 49 delegacji, które kosztowały 20,5 tys. euro.

l24.lt

REKLAMA

Komentarze