REKLAMA

Lider Alternatywy dla Szwecji zachęca rumuńskich Cyganów do żebrania w dzielnicy zamieszkanej przez lewaków

Lider Alternatywy dla Szwecji zachęca rumuńskich Cyganów do żebrania w dzielnicy zamieszkanej przez lewaków

Dzisiejsze przedpołudnie przewodniczący Alternatywy dla Szwecji (AfS), Gustav Kasselstrand, spędził w ​​centralnych dzielnicach Sztokholmu, aby rozdawać ulotki po rumuńsku cygańskim żebrakom. Można było w nich przeczytać, że duża część Szwedów jest zmęczona żebraniną, ale Cyganie powinni być w stanie uzyskać dużo pieniędzy, jeśli przeniosą się do Nytorget, gdzie mieszkają „dobrzy ludzie”.

To dzielnica, w której najwięcej w całej aglomeracji sztokholmskiej padło w ostatnich wyborach parlamentarnych głosów na Partię Zielonych (Miljöpartiet de gröna) oraz Inicjatywę Feministyczną (Feministiskt Initiativ). Do pierwszej z nich należy zresztą wielu muzułmanów. Były minister z jej ramienia, Mehmet Kaplan, w czasie swego urzędowania wywołał skandal.

REKLAMA

Czytaj także: Salvini z okazji Międzynarodowego Dnia Romów: Gdyby ciężko pracowali, a mniej kradli – to naprawdę byłoby święto

W kwietniu 2016 r. lokalne media opublikowały zdjęcia z jego spotkania z tureckimi nacjonalistami. Wśród nich znajdował się szwedzki lider organizacji Szare Wilki, wzywający kilka dni wcześniej do zabijania Ormian, określanych przez niego mianem psów. W tym samym miesiącu portal gazety „Svenska Dagbladet” ujawnił nagranie, na którym przyszły minister porównywał postępowanie Izraela wobec Palestyńczyków do działań nazistowskich Niemiec wobec Żydów. Na polityka spadła fala krytyki medialnej i publicznej, pojawiły się wobec niego zarzuty utrzymywania kontaktów z ekstremistami i terrorystami. W rezultacie Mehmet Kaplan zrezygnował z funkcji ministra.

Wśród postulatów Inicjatywy Feministycznej można wymienić m.in. propozycję uznania prześladowań z powodu płci i tzw. orientacji seksualnej za wystarczający powód do przyznania statusu uchodźcy.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze