REKLAMA

Lewica atakuje polski CD Projekt. Feministka chciała wymusić zatrudnienie

Lewica atakuje polski CD Projekt. Feministka chciała wymusić zatrudnienie

Sukces polskiego CD Projekt RED ściągnął na Polaków atak działaczy lewicowych i feministek. Tym razem znana feministka, zajmująca się dekonstrukcją przemysłu gamingowego, chciała wymusić zatrudnienie u wydawcy.

REKLAMA

CD Projekt RED jest znany na całym świecie. Spółka założona w 1994 roku odnosi międzynarodowe sukcesy. Podczas tegorocznych targów wirutalnej rozrywki okazali się bezkonkurencyjni pokazując swoją najnowszą grę „Cyberpunk 2077”.

https://twitter.com/jansteifer/status/1140891561808580609

Sukces ściągnął zainteresowanie lewicy. Anita Sarkeesian to znana działaczka lewicowa oraz feministka. Pod jej wpisem rozgorzała dyskusja, a twitterowicze wytknęli feministce, że od lat oszukuje i kłamie. Wydawca zdecydował się jednak ignorować zaczepki kobiety.

„Hej CD Projekt RED, zawsze jestem dostępna jako konsultantka, a wygląda na to, że będziecie mnie potrzebować, bo wkrótce cały internet wygarnie wam potencjalnie seksistowskie przedstawianie wątków… a jak wiemy, mieliście z tym problemy w przeszłości.” – napisała na Twitterze.

Po wybuchu afery w mediach społecznościowym głos w sprawie zabrał Mike Pondsmith, twórca papierowego uniwersum, na podstawie którego oparto grę: „Kim k***a jesteście, by mówić mi na co mam się oburzać czy obrażać?” – podsumował.

wgospodarce
REKLAMA

Komentarze