REKLAMA

Kukiz żąda odwołania prezesa Polskiego Radia. „Przeciwnikiem władzy jest każdy myślący obywatel”

Kukiz żąda odwołania prezesa Polskiego Radia. „Przeciwnikiem władzy jest każdy myślący obywatel”

Lider ruchu Kukiz 15 zaapelował do działacza struktur Grzegorza Podżornego o skierowanie wniosku o natychmiastowe odwołanie prezesa Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej. Powodem takiej decyzji ma być „tolerowanie skandalicznego cenzurowania piosenki Kazika”

REKLAMA

Jak rozwinie się sprawa medialnej cenzury?

Pierwsze miejsce w notowaniach Listy Przebojów Programu Trzeciego zajęła piosenka Kazika” Twój ból jest mniejszy niż mój”, która wprost nawiązywała do wizyty Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo zamknięcia nekropoli dla odwiedzających.

Skandalicznym zachowaniem popisało się natomiast kierownictwo trójki. Mianowicie zablokowana została strona, na której są zwykle publikowane wyniki Listy. Samo głosowanie zostało unieważnione. W dość nieudolny sposób do oczywistej cenzury ze strony radiowej trójki odnosili się w oficjalnych oświadczeniach jej przedstawiciele. Dyrektor programu Tomasz Kowalczewski zakomunikował, iż podczas aktu głosowania w oczywisty sposób został naruszony regulaminu, poprzez poddanie pod rozwagę utworu spoza listy. W podobnym tonie wypowiadała się również sama prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, która artykułowała, że unieważnienie Listy Przebojów Trójki nie ma absolutnie nic wspólnego z jakąkolwiek cenzurą. Te wyjaśnienia jak i cała sprawa wydają się być mętne i niezrozumiałe. Osoby bezpośrednio powiązane z rzeczonym kanałem radiowym, często kluczą w tłumaczeniach zmierzających do wyjaśnienia tej zagadkowej kwestii.

Szybka reakcja Koalicji Polskiej

Do skandalicznych, propagandowych działań” mediów publicznych”. szybko w oficjalnym oświadczeniu odniosła się Koalicja Polska. Poniżej prezentujemy jego fragment:

„Paweł Kukiz, przewodniczący Rady Koalicji Polskiej, zwrócił się do przedstawicielstwa Kukiz 15 w Radzie Mediów Narodowych Grzegorza Podżornego o skierowanie wniosku o natychmiastowe odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamieńskiej za tolerowanie skandalicznego cenzurowania piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”.

W dalszej części oświadczenia możemy odczytać pogląd przedstawicielstwa Koalicji Polskiej na funkcjonowanie” mediów publicznych”, w Polsce. Wedle słów, które możemy wyczytać z oświadczenia” Wydarzenia związane z listą przebojów Trójki wskazują, że przeciwnikami obecnego kierownictwa mediów publicznych stali się nie tylko jak to miało miejsce do tej pory przedstawiciele politycznej opozycji, ale już każdy obywatel, który odważy się myśleć inaczej niż władza”.

Kolejny przykład propagandy za nasze pieniądze

Niestety” media publiczne”, w Polsce są coraz hojniej wspierane i dofinansowywane przez rządzących. Podczas ostatnich działań unaocznia nam się brak, chociażby minimalnej próby zachowania bezstronności ze strony” reżimowych mediów”. Iście komunistyczna propaganda, bazująca na szykanowania, niszczeniu i pomawianiu każdego kto śmie kontestować działania obecnej władzy jest coraz bardziej i na szerszą skalę wdrażana. Myślę, że hiperbolizacją nie powinno być stwierdzenie, wedle którego od 1989 roku nie mieliśmy tak stronniczych mediów.

REKLAMA

Komentarze