REKLAMA

„Odbiera się szansę na zbawienie zbrodniarza” – ks. prał. Roman Kneblewski [WIDEO]

„Odbiera się szansę na zbawienie zbrodniarza” – ks. prał. Roman Kneblewski [WIDEO]

Gościem Mediów Narodowych w programie Kościół – Naród – Państwo był znany ksiądz oraz miłośnik Mszy Trydenckiej Roman Kneblewski , gdzie opowiedział redaktorowi Michałowi Jelonkowi o „aferze piwnej”, karze śmierci.

Ksiądz Kneblewski mówił o tym, że Kościół Katolicki popierał karę śmierci jako ostateczny wymiar kary – „Kościół Katolicki w ciągu wieków zawsze akceptował karę śmierci”.

REKLAMA

Czytaj więcej: Wszechpolacy na szkole zimowej w Lublinie

Zaznaczył także – „To wynika z tego, że my (księża -red) zawężyliśmy nasz punkt widzenia do wymiaru doczesności”.

Prałat odniósł się do wymiaru eschatologicznego kary śmierci, w którym podkreśla wartość odstraszającą oraz zbawczą.

„Jeżeli odniesie się to do transcendencji to kara śmierci jest nie tylko walorem odstraszającym (…), ale jest szansą dla zbrodniarza. Jeśli wyzna on swoje grzechy, żal oraz wyspowiada się i w pokorze przyjmie tą karę to może pójść nawet do nieba”

Na pytanie redaktora Jelonka co mamy rozumieć przez słowa kardynała Hlonda „Polska będzie przewodniczką narodów” odpowiedział –

„Polacy mimo wszystko nadal są narodem wierzącym, więc w porównaniu do innych możemy Panu Bogu dziękować za nasz katolicyzm i wierność. (…) Polska powinna wskazywać innym narodom drogę do nieba. Przewodniczyć na drodze do zbawienia”

Dalej powiedział o utracie wiary w krajach zachodniej Europy –

„Europa o Bogu zapomniała. Europa traci swoją duszę. Umiera duchowo wręcz. To wymaga poprowadzenia na nowo i my, Polacy jesteśmy powołani aby przewodzić w odrodzeniu moralnemu i duchowemu Europy według różnych wizji to niech to będzie dla nas wielkim wyzwaniem i świętym zobowiązaniem”

Całość wywiadu i odpowiedzi na nurtujące pytania można zobaczyć w materiale poniżej:

REKLAMA

Komentarze