REKLAMA

Krzysztof Bosak wygrywa w Kielcach. Dominacja lidera narodowców

Krzysztof Bosak wygrywa w Kielcach. Dominacja lidera narodowców

Krzysztof Bosak, po olbrzymim sukcesie w Warszawie, zwycięża także w Kielcach. To już szósty zjazd i szóste zwycięstwo przedstawiciela narodowców.

Za nami dwa kolejne zjazdy prawyborcze Konfederacji. W każdym z dotychczasowych sześciu zjazdów zwyciężył Krzysztof Bosak, jedyny w prawyborczym boju przedstawiciel Ruchu Narodowego. Po zwycięstwie w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku i Bydgoszczy i zdecydowanym zwycięstwie w Warszawie, przyszedł czas na sukces w Kielcach. Chociaż głosujących w stolicy województwa świętokrzyskiego było dużo mniej niż w stolicy, zwycięstwo znów było zdecydowane.

REKLAMA

To ważne zwycięstwo Krzysztofa Bosaka także z innego powodu: to właśnie z województwa świętokrzyskiego startował wiceprezes Ruchu Narodowego. W polskim Sejmie reprezentuje on więc ziemię świętokrzyską. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam głos oddał sam zainteresowany. Krzysztof Bosak, co raczej naturalne, przyznał że głosował na samego siebie. Dla Krzysztofa Bosaka i wielu sympatyków Konfederacji każdy głos na jednego z liderów narodowców jest na wagę złota.

ZOBACZ TAKŻE: Fenomenalna wygrana Bosaka w warszawskich prawyborach Konfederacji! Idzie jak burza

Pojawiają się pewne głosy niezadowolenia na postawę przedstawicieli Partii KORWiN. Oczywiście każde ugrupowanie tworzące Konfederację mogło wystawić tylu kandydatów, ilu chciało, ale czterej politycy Partii KORWiN startujący w prawyborach wprost przyznają, że liczą swoich elektorów łącznie, zaznaczając, że w liczbie elektorów Partia KORWiN ma o jednego więcej, niż ma Ruch Narodowy. Dziwne to podejście i raczej mało konfederacyjne. Niemniej jednak wydaje się, że zwycięstwo Krzysztofa Bosaka w prawyborach jest coraz pewniejsze.

REKLAMA

Komentarze