REKLAMA

Krzysztof Bosak w Otwocku. Finisz kampanii prezydenckiej

Krzysztof Bosak w Otwocku. Finisz kampanii prezydenckiej

Podwarszawski Otwock był ostatnim zakrętem przed metą kampanii prezydenckiej Krzysztofa Bosaka. Kandydat Konfederacji został entuzjastycznie przyjęty przez mieszkańców. Bosak podkreślił, że również małe miasta są ważnym punktem w jego programie.

REKLAMA

Podczas spotkania w Parku Miejskim w Otwocku dominowały sprawy ważne dla małych i średnich miejscowości. Przede wszystkim Krzysztof Bosak merytorycznie odniósł się do kwestii skandalicznie wysokich opłat za wywóz i segregowanie śmieci. Jak wyjawił w swym przemówieniu, jednym z powodów tak wysokich cen za usługi komunalne i asenizacyjne, jest tzw. opłata marszałkowska (opłata ponoszona z tytułu składowania odpadów), której podstawą prawną jest ustawa o odpadach z 2001 roku. Krzysztof Bosak jako prezydent będzie dążył do unieważnienia wszelkich praw, niekorzystnych dla gospodarstw domowych.

Następną kwestią był import odpadów z całego świata do Polski. Należy wiedzieć, że jedynie w ubiegłym roku do naszego kraju trafiły śmieci nawet z tak odległych państw jak Australia, czy Nigeria. W roku 2019 import śmieci do Polski przekroczył ilość śmieci, generowaną przez 7 milionów Polaków. Jako prezydent, Krzysztof Bosak dążył będzie do zakazania importu odpadów na terytorium Polski.

Tęczowy „plankton”

Kolejnym ważnym punktem przemówienia były sprawy światopoglądowe. Prezydent Krzysztof Bosak będzie sprzeciwiał się inwazji lewackiej, kontrkulturowej degrengolady z Zachodu, jak też umacniał jako przywódca zdrowe postawy prorodzinne, propaństwowe i pronarodowe. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w tłumie, obecnym na wiecu Bosaka w Otwocku, znaleźli się protestujący członkowie środowiska LGBT w liczbie… DWÓCH OSÓB. Nieśli ze sobą małe kartoniki, na których w kolorach tęczy napisali „postulaty”, których w wielkim tłumie nie sposób było odczytać. Krzysztof Bosak zauważył tą dysproporcję i rzekł, że ukazuje ona rzeczywiste rozmiary popularności ideologii LGBT w Polsce. Znakomitą większość na wiecu stanowili zaś zwolennicy Bosaka, którzy entuzjastycznie oklaskiwali swego kandydata. Tolerancja nie może oznaczać afirmacji nienormalności w społeczeństwie – zakończył Krzysztof Bosak.

Poza Kandydatem, na wiecu w Otwocku przemawiali również Michał Wawer oraz wiceprezydent Otwocka, Paweł Walo. Finał kampanii prezydenckiej Krzysztofa Bosaka odbędzie się zaś w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu, pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

autor:

Andrzej S. Połosak
REKLAMA

Komentarze