REKLAMA

Krzysztof Bosak: Polska nie może się stać państwem wielonarodowym

Krzysztof Bosak: Polska nie może się stać państwem wielonarodowym

Dla dziennika „Rzeczpospolita” wywiadu udzielił Krzysztof Bosak, gdzie ustosunkował się do słów posła Roberta Winnickiego o spójności etnicznej Polski. Kandydat w prawyborach prezydenckich podkreślił, że Polska nie może być państwem wielonarodowym i wielokulturowym.

Krzysztof Bosak w wywiadzie dla „rzeczpospolitej” potwierdził, że spójność etniczna jest ważnym elementem – „Ważne jest przetrwanie naszego państwa i narodu. W Polsce panuje błędne przekonanie, że naród i państwo należy dostosować do biznesu”.

REKLAMA

Zobacz także: Nie tylko „małżeństwa” homoseksualne. Jaśkowiak chce legalizacji eutanazji

„Chcemy, aby Polska zachowała swój charakter. Nie możemy się stać państwem wielonarodowym i wielokulturowym, dlatego że pogrąży nas to w niekończących się sporach” – podkreślił jeden z kandydatów w prawyborach prezydenckich Konfederacji.

Wyjaśnił, że trzeba rozróżniać podejście pro rynkowe od globalizmu. Imigracja przebiegająca w sposób naturalny jest nieszkodliwa. Krzysztof Bosak zaznaczył jednak, że masowe migracje szkodzą także rynkowi.

„PiS nie zgodził się na tą liczbę imigrantów, na którą zgodziła się Platforma, a sprowadziło dziesięciokrotnie imigrantów więcej. PiS nie zgadza się na nielegalną imigrację, ale zgadza się na legalną – wyliczał polityk. Bosak ubolewał, że w Polsce obserwujemy „niski współczynnik migracji wewnętrznych” – przypomniał.

„Obecny system emerytalny oparty jest na centralistycznym absurdzie. Państwo zabiera pieniądze obywatelom, potem by im rozdać w nierówny sposób. To znaczy bogatym dawać więcej, a biednym mniej. Nie ma to nic wspólnego ze sprawiedliwością społeczną” – wyjaśnił Bosak.

rzeczpospolita

REKLAMA

Komentarze