REKLAMA

Koronawirus to już jest pandemia, nie epidemia. Decyzja WHO

Koronawirus to już jest pandemia, nie epidemia. Decyzja WHO

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że mamy już do czynienia z pandemią, a nie epidemią. Alarmuje o coraz większej liczbie zarażonych.

WHO, a więc Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że w przypadku koronawirusa mamy już do czynienia z pandemią, a nie epidemią. Jaka jest różnica? Epidemia to „występowanie w określonym czasie i na określonym terenie przypadków zachorowań lub innych zjawisk związanych ze zdrowiem w liczbie większej niż oczekiwana”. Z kolei pandemia to „epidemia choroby zakaźnej w różnych środowiskach, na dużym obszarze, różnych kontynentach w tym samym czasie”. Światowa Organizacja Zdrowia zorganizowała konferencję prasową w szwajcarskiej Genewie.

Na wspomnianej konferencji, Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO poinformował, że mamy tutaj do czynienia właśnie z pandemią. „Pandemia nie jest słowem, którego można używać lekko czy nierozważnie” – zaznaczył. Musimy więc zauważyć, że skoro wszystkie rządy i specjaliści uznają, że mamy do czynienia z wielkim zagrożeniem, nie możemy tego zagrożenia lekceważyć. Trzeba będzie znaleźć odpowiedzi na wiele pytań co do pochodzenia koronawirusa, ale nie czas teraz na teorie spiskowe i zamartwianie się o los przedsiębiorców, kiedy mogą umrzeć kolejne tysiące ludzi.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus: Polska zamyka szkoły, uniwersytety, teatry czy kina [WIDEO]

Na tę chwilę zarażonych koronawirusem jest ponad 125 tysięcy osób na całym świecie. Zmarło już ponad 4,5 tysiąca. Wyleczonych zostało ponad 67 tysięcy osób – niestety w intencji siania paniki bardzo często zapomina się o tej ostatniej statystyce. W Polsce na tę chwilę mamy już ponad 30 przypadków koronawirusa. Wszyscy specjaliści i politycy przyznają, że będzie ich coraz więcej i że prędzej czy później dojdzie do zgonów, tak jak ma to miejsce w wielu innych krajach Europy. Sytuacja w Chinach wydaje się uspokajać. Niestety teraz wielki problem ma Europa, przede wszystkim Włochy, gdzie chorych jest już ok. 13 tysięcy osób, a zmarło ponad 800 osób.

REKLAMA

Komentarze