REKLAMA

Konferencja propolskiej koalicji: suwerenność dla Polski to priorytet

Konferencja propolskiej koalicji: suwerenność dla Polski to priorytet

REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke na dzisiejszej konferencji prasowej zaznaczył, że niemiecka AfD w przeciagu kilku lat zaproponuje Dexit, jeśli państwa Unii Europejskiej nie odzyskają należytej możliwości stanowienia o sobie.

Prezes partii Wolność dodaje, że jeśli UE dalej będzie zmierzała do utworzenia superpaństwa, to za naszą wschodnią i zachodnią granicą będą wygrywały ugrupowania rewizjonistyczne.

Witold Tumanowicz zaznaczył: “Jesteśmy za tym aby Polska uzyskała suwerenność od Unii Europejskiej”.

Jak mówi Tumanowicz, członek zarządu partii Ruch Narodowy, współpraca z Pobudką i Wolnością została podjęta właśnie w celu odzyskania suwerenności dla Polski.

REKLAMA

Według wieloletniego prezesa stoważyszenia Marsz Niepodległości po 2019 roku parlament europejski będzie najbardziej eurosceptyczny, uniosceptyczny i z Polski również taka delegacja się tam zjawi.

Grzegorz Braun wypowiedział się na temat Europy, iż koalicja jest euroentuzjastyczna, dlatego jest przeciwnikiem eurokołchozu. Koalicja kocha Europę i z tego powodu nie popiera Unii, której funkcjonowanie jest zaprzeczeniem wartości europejskich.

Porównał także komisarzy europejskich do komisarzy ludowych z “Sowieckiej Rady Komisarzy Ludowych”.

Tumanowicz na koniec przestrzegł wicepremiera Włoch przed sojuszem z PiSem, który to nie jest eurosceptyczny, nie jest za Europą Ojczyzn. Przypomniał, że Jarosław Kaczyński popiera utworzenie armii europejskiej.

WPOLSCE.PL

REKLAMA

Komentarze