REKLAMA

Konfederacja. Trwa zjazd w Opolu, o godzinie 18:00 Wrocław

Konfederacja. Trwa zjazd w Opolu, o godzinie 18:00 Wrocław

Dzisiaj kolejne dwa zjazdy prawyborcze Konfederacji. Tym razem południowo-zachodnia część kraju. Trwa zjazd w Opolu, o 18:00 Wrocław.

Konfederacja nie zwalnia tempa. Zgodnie z harmonogramem dzisiaj odbywają się kolejne dwa zjazdy prawyborcze sojuszu narodowców, wolnościowców i tradycjonalistów. Od godziny 11:00 trwa zjazd prawyborczy w Opolu. Zjazd odbywa się w Hotel Mercure Opole przy ul. Krakowskiej 57-59. O godzinie 18:00 zjazd rozpocznie się we Wrocławiu. Będzie on miał miejsce w NOT Wrocław przy ul. Piłsudskiego 74.

Konfederacja wchodzi więc w region południowo-zachodni Polski. W następnym tygodniu odbędą się kolejne cztery zjazdy, w części północno-zachodniej. Poza Opolem i Wrocławiem zostały więc jeszcze Łódź, Poznań, Zielona Góra i Szczecin. Bardzo ważne w ostatecznej rozgrywce mogą okazać się zjazdy we Wrocławiu i Poznaniu. Na tę chwilę faworytem pozostaje oczywiście jedyny kandydat Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak.

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki prawyborów Konfederacji w Krakowie i Katowicach. Wygrał Bosak

Trudno przewidzieć wynik zjazdu w Opolu czy Wrocławiu. I narodowcy i wolnościowcy posiadają tam solidne struktury, a Ruch Narodowy we Wrocławiu wprowadził do Sejmu posła – Krzysztofa Tuduja. Będziemy na pewno informować o wynikach, kiedy tylko się pojawią. W każdym razie prawybory Konfederacji wchodzą w decydującą fazę i jest to naprawdę pasjonujące zjawisko polityczne. Szkoda tylko, że raczej przemilczane przez główne media.

REKLAMA

Komentarze