Konfederacja poszerza się o środowiska kresowe. Trzy znane nazwiska

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy zostanie zasilona przez kolejne postacie. Z list Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartują reprezentanci środowisk Kresowian – prof. Włodzimierz Osadczy, prof. Andrzej Zapałowski i dr Lucyna Kulińska. O godz. 11 odbędzie się konferencja prasowa.

Marcin Skalski, publicysta portalu kresy.pl, potwierdził w programie telewizji wRealu24, że Konfederacja zostanie wzmocniona przez przedstawicieli środowisk kresowych.

Brak obrazka

„Co do nowych postaci w Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy (…) to faktycznie udało się doprowadzić do tego, że czołowe postacie życia społecznego, kulturowego, naukowego przedstawiający opcję kresową, dołączają do Koalicji Propolskiej.” – poinformował Skalski.

„To są nazwiska osób o niekwestionowanym autorytecie naukowym i, śmiem twierdzić, o niekwestionowanych walorach moralnych.” – podkreślił.

REKLAMA

Czytaj również: Wielki „Marsz Suwerenności” 1 maja w Warszawie [WIDEO]

Konfederacja rozszerzy się o trzy nazwiska

Dr hab. Włodzimierz Osadczy to historyk i teolog pochodzący z Wołynia. Pracuje na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Ponadto, jest dyrektorem Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum Ucrainicum KUL. Jest autorem licznych publikacji dotyczących katolicyzmu i prawosławia, a także stosunków polsko-ukraińskich.

Andrzej Zapałowski, doktor habilitowany nauk społecznych, jest wykładowcą na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ma już doświadczenie jako poseł na Sejm (III kadencja) i eurodeputowany w latach 2005-2009. Obecnie zasiada w Radzie Miasta w Przemyślu.

REKLAMA

Dr Lucyna Kulińska, historyk specjalizująca się w historii najnowszej. Jest autorką publikacji poruszających tematykę polskich organizacji narodowych, a także ukraińskiego nacjonalizmu.

Źródło: kresy.pl/wRealu24

REKLAMA

Komentarze