REKLAMA

Komisja Europejska zaskarżyła Niemcy przed Trybunał Sprawiedliwości UE

Komisja Europejska zaskarżyła Niemcy przed Trybunał Sprawiedliwości UE

Komisarz ds. środowiska Karmenu Vella poinformował, że Komisja Europejska zaskarżyła Niemcy przed Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rząd Angeli Merkel będzie musiał się tłumaczyć z zanieczyszczeń powietrza.

Niemcy zostały pozwane za smog. Według komisarza UE walczy o czyste powietrze, natomiast norm ws. limitów dotyczących tlenków azotu lub pyłów drobnych nie spełniają właśnie m.in. Niemcy. Dlatego też nie tylko one zostaną zaskarżone, wraz z nimi pozwanych zostało pięć innych państw.

Brak obrazka

Karmenu Vella podaje, że głównym powodem było przekroczenie dozwolonych wartości tlenków azotu w 66 niemieckich miastach i gminach. Wysokie przekroczenie dozwolonych norm było aż w 20.

Według KE Niemcy nie podjęły wyraźnych kroków, aby zmienić sytuację i w jak najszybszym czasie skrócić okresy, w których regiony przekraczają limity. – Długo czekaliśmy, ale jeszcze dłużej czekać nie możemy – powiedział komisarz Vella.

REKLAMA

Podobna sytuacja jest w pozostałych pięciu krajach. Francja, Wielka Brytania, Włochy, Węgry i Rumunia także nie przestrzegają limitów obowiązujących od 2010 roku. Dodatkowo KE kolejny raz upomniała Niemcy oraz inne kraje z powodu zwlekania z reakcją na skandal z dieslami w Volkswagenie.

Wśród pozwanych nie ma Polski ponieważ takie samo postępowanie rozpoczęło się już w 2015 r. tego roku TSUE uznał rząd za winny zaniedbań.

money.pl

 

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze