REKLAMA

Komisja Europejska daje zielone światło budowie kanału na Mierzei Wiślanej

Komisja Europejska daje zielone światło budowie kanału na Mierzei Wiślanej

Michał Kania poinformował, że Komisja Europejska wyraża aprobatę dla polskiej inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej i utworzenia tym samym nowej trasy żeglugowej.

„Po spotkaniu na poziomie eksperckim dyrektorów przedstawiciele Komisji Europejskiej potwierdzili konieczność budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną” – Komisja Europejska daje pozwolenie, powiedział dyrektor biura prasowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

REKLAMA

Czytaj więcej: Donosy na Zofię Klepacką: LGBT chce zniszczyć dorobek sportowy

„Poprosili o kontynuację rozmów celem omówienia kwestii technicznych. W najbliższym czasie zostaną wyznaczone terminy kolejnych spotkań” – zaznaczył Michał Kania. 

Zwierzęta są bezpieczne

Ministerstwo uspokaja mówiąc, że środowisko naturalne nie ucierpi na budowie kanału żeglugowego, dlatego że wszelkie procedury związane z ochroną środowiska zostały zachowane.

Czytamy na Twitterze TV Trwam oddziału pomorskiego –

„Mamy również dowody, że inwestycja nie będzie oddziaływać na środowisko i nie ucierpią zwierzęta, a procedury związane z ochroną środowiska w tym procesie przygotowawczym zostały dochowane”

Komisja Europejska w piętek spotkała się z przedstawicielami polskich władz. Tematem były kwestie powiązane z planowaną przez polski rząd inwestycją przekopu Mierzei Wiślanej.

TVP Info

REKLAMA

Komentarze