REKLAMA

Kolejne przeprosiny dla Konfederacji, Holecka i TVP w rozpaczy

Kolejne przeprosiny dla Konfederacji, Holecka i TVP w rozpaczy

Telewizja Polska musiała opublikować kolejne przeprosiny dla Konfederacji, w związku z kłamstwem o braku wsparcia dla Jakuba Baryły. Dzisiaj kolejne.

REKLAMA

Niezbyt wesoły czas w Telewizji Polskiej. Po raz kolejny pracownicy (bardziej złośliwi wolą pisać jednak o „funkcjonariuszach TVPiS”) telewizji publicznej musieli wyemitować przeprosiny dla komitetu wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Pierwsze przeprosiny dotyczyły opublikowania sondażu, z którego TVP wymazało Konfederację. Także i tym razem przeprosiny spotkały się ze skandalicznym komentarzem prowadzącej, Danuty Holeckiej.

W głównym wydaniu wczorajszych „Wiadomości” TVP publiczna telewizja musiała przedstawić drugie już przeprosiny dla Konfederacji: „Niniejszym przepraszamy KW Konfederacja Wolność i Niepodległość za to, że w wyemitowanym w dniu 29 września 2019 r. głównym wydaniu „Wiadomości” przedstawiliśmy nieprawdziwe informacje na temat wsparcia dla 15-letniego Jakuba Baryły”. TVP twierdziło, że tylko PiS wspierał Jakuba, kiedy to robili to także politycy Konfederacji.

ZOBACZ TAKŻE: TVP przeprasza za pominięcie Konfederacji

Holecka nazwała wyrok sądu „absurdalnym”. Uznała też, że „w kampanii wszystkie chwyty są dozwolone”. Zachowanie redakcji TVP nie ma nic wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem. Z zapartym tchem będziemy oglądali dzisiejsze wydanie „Wiadomości”, ponieważ muszą one przeprosić Konfederacje po raz trzeci. Sąd nakazał sprostowanie fałszywych informacji o poparciu dla Konfederacji. Oby Polacy dojrzeli kłamstwa tuby propagandowej partii rządzącej.

REKLAMA

Komentarze