REKLAMA

Kolejna porażka Szydło w PE. Kandydatura posłanki PiS odrzucona

Kolejna porażka Szydło w PE. Kandydatura posłanki PiS odrzucona

To już kolejna porażka Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim. Kandydatura posłanki Prawa i Sprawiedliwości została odrzucona w kolejnym głosowaniu.

REKLAMA

Portal onet.pl dowiedział się, że kandydatką grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na stanowisko przewodniczącego komisji zatrudnia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim będzie Słowaczka Lucia Durisz Nicholsonova.

PAP po godzinie 10:00 poinformował, że Lucia Durisz Nicholsonova nową przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE. Wcześniej, dwukrotnie w głosowaniu europosłowie odrzucili kandydaturę byłej premier Beaty Szydło.

W sprawie głosowania przeciw byłej premier głos zabrał Mateusz Morawiecki, który twierdzi, że to nie tylko niedobra wiadomość dla PE, ale także całej Unii Europejskiej: „Traktuję to, jako swojego rodzaju naruszenie wieloletniego konsensusu. Wyrażamy głęboką dezaprobatę wobec tego typu działań, zachowań, niedotrzymywania umów, niedotrzymywania układów”.

„Głosowanie przeciw kandydaturze b. premier Beacie Szydło na szefową komisji zatrudnienia i spraw społecznych w PE traktuję, jako naruszenie wieloletniego konsensusu; wyrażamy głęboką dezaprobatę wobec tego typu działań i niedotrzymywania umów” – dodaje premier.

onet.pl
REKLAMA

Komentarze