REKLAMA

Kolejna bitwa o Anglię wygrana! Polski lotnik z miażdżącą ilością głosów

Kolejna bitwa o Anglię wygrana! Polski lotnik z miażdżącą ilością głosów

Royal Air Force będą świętować 100-lecie istnienia. Chcą z tej okazji zorganizować wystawę – to internauci mają zadecydować, któremu pilotowi zostanie poświęcone najwięcej miejsca. Zdecydowanie wygrywa w głosowaniu polski lotnik- Franciszek Kornicki!

Jestem bardzo zaskoczony i nawet trochę oszołomiony tą wiadomością. Byłem tylko jednym z wielu i znałem sporo lepszych ode mnie lotników – tak doniesienia o głosowaniu komentuje Franciszek Kornicki.

REKLAMA

Polski lotnik wspomina także swoich kolegów – Samolotem latali ze mną też dwaj wspaniali pomocnicy. Bardzo żałuję, ale teraz nie jestem w stanie przypomnieć sobie ich nazwisk. Chciałbym o nich przypomnieć, bo zasługują na podobne uhonorowanie, za to, co razem udało nam się osiągnąć.

Niezwykłą aktywność polskich internautów komentuje również kurator wystawy na stulecie RAF-u. Sonda zostanie zakończona w sobotę i chociaż byliśmy świadomi, że Polacy są dumni ze swojej historii, nie spodziewaliśmy się, że odzew będzie tak silny. Liczba głosów, którą zebrał Franciszek Kornicki, jest po prostu niesamowita.

Przypominamy, że na polskiego lotnika można głosować na stronie telegraph.co.uk. Chociaż Polak ma miażdżąca przewagę zachęcamy, aby dalej oddawać głos na naszego bohatera!

Franciszek Kornicki to polski dowódca wojskowy, podpułkownik pilot Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii. Po II wojnie światowej major Królewskich Sił Powietrznych. Jest to ostatni żyjący dowódca polskiego dywizjonu z okresu II wojny światowej.

newsweek

REKLAMA

Komentarze