REKLAMA

KOD będzie wspierał Koalicję Europejską: „Nie jesteśmy przybudówką żadnej partii”

KOD będzie wspierał Koalicję Europejską: „Nie jesteśmy przybudówką żadnej partii”

REKLAMA

Komitet Obrony Demokracji wesprze swoimi działaniami w całej Polsce Koalicję Europejską – oświadczyła Magdalena Filiks podczas sobotniej konwencji Komitetu.

Zapowiedziała działania „mobilizacyjne i frekwencyjne” przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

„Komitet Obrony Demokracji od początku popierał i dzisiaj też popiera Koalicję Europejską (…) Po wielu miesiącach rozmów ustaliliśmy, że wesprzemy Koalicję swoimi działaniami w całej Polsce” – mówiła Filiks podczas konwencji KOD w Warszawie.

REKLAMA

Zapowiedziała, że KOD włączy się m.in. w „działania frekwencyjne i mobilizacyjne” przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a także będzie „kontrolował wybory”.

„Nie jesteśmy przybudówką żadnej partii politycznej; jeśli ktoś nie rozumie idei łączenia ponad podziałami, to znaczy, że życzy, by w Polsce rządził PiS” – oświadczyła Filiks.

Przypomnijmy, że Koalicja Europejska zrzesza w sobie partie: PO, PSL, SLD, .N, Zieloni. Przez wielu publicystów i analityków sceny politycznej w Polsce oceniana jest jako próba zjednoczenia w jednym komitecie wyborczym wszystkich sił będących kontynuacją obrońców systemu III RP.

Źródło: / PAP /

REKLAMA

Komentarze