REKLAMA

Kneblewski: Kapłani nie znają języka łacińskiego [WIDEO]

Kneblewski: Kapłani nie znają języka łacińskiego [WIDEO]

Gościem redaktora Michała Murgrabi w studio Mediów Narodowych był x. prałat Roman Kneblewski. W dzisiejszym wydaniu programu Kościół, Naród, Państwo dywagowano nad abstrakcyjną koncepcją kardynalską dla duchownego. Duchowny chciałby przywrócenia języka łacińskiego na odpowiednie miejsce w Kościele Katolickim.

REKLAMA

Ksiądz prałat Roman Kneblewski w abstrakcyjnej koncepcji jako kardynał, chciałby się zajmować Kongregacją ds. Kultu Bożego. Wyznał, że jest zwolennikiem działalności Roberta kard. Saraha, który to przewodniczy tej instytucji kościelnej.

Czytaj także: Polski MSZ daje się wciągnąć w nową wojnę? Rząd potępił atak na saudyjskie rafinerie

„Wszelka władza, przede wszystkim państwowa powinna dbać o bezpieczeństwo obywateli. Nie tylko w wymiarze fizycznym, ale również o bezpieczeństwo moralne. Państwo powinno postawić tamę paradom demoralizujących społeczeństwo” – stwierdził x. prał. Roman Kneblewski.

Duchowny ocenił, że poziom znajomości łaciny wśród kapłanów jak i w samym Watykanie jest strasznie niski. Chciałby on jej przywrócenia w seminariach – „Aktualnie kapłani nie znają oni łaciny. Nawet na Watykanie w korespondencji dominuje język włoski. Należy przywrócić język łaciński jako wykładowy w seminariach, jednakże stopniowo to trzeba czynić, przygotować ludzi do takiej zmiany”.

Cały wywiad do usłyszenia w materiale Mediów Narodowych poniżej:

REKLAMA

Komentarze