REKLAMA

Kirsten Dunst krytykuje feminizm: „Pozostanie w domu to cenna rzecz”

Kirsten Dunst krytykuje feminizm: „Pozostanie w domu to cenna rzecz”

Znana aktorka Kirsten Dunst w jednym z wywiadów skrytykowała ostro idee feministyczne i podkreśliła wartość macierzyństwa. Wypowiedź nie przypadła do gustu osobom związaną z „branżą Hollywood”.

Czuję, że kobiecość była trochę niedowartościowana. Wszyscy musimy znaleźć pracę i zarabiać pieniądze, ale pozostanie w domu, pielęgnowanie dzieci, bycie matką, gotowanie – to cenna rzecz, której dokonała moja mama- powiedziała aktorka. Dodała również, iż kobiety potrzebują i powinny czekać na „swojego rycerza w lśniącej zbroi”, który będzie je szanował i dobrze traktował.

REKLAMA

Wypowiedź skrytykowana została między innymi przez portal Jezebel.com, gdzie Dunst nazwana została „głupią”. Zajmujący się modą portal „The Gloss” wywiad uznał natomiast za „nienormalny”. W jednym z komentarzy znaleźć można było również opinię, iż aktorka utrudnia osobom o nietradycyjnych poglądach życie w spokoju.

Kirsten Dunst znana jest między innymi z produkcji takich jak „Ukryte działania”, „Melancholia” czy „Jumanji”. Obecnie jest w stanie błogosławionym i wkrótce na świat przyjdzie jej pierwsze dziecko.

 

pch24.pl
REKLAMA

Komentarze