REKLAMA

Katolicyzm zaorany?! Karoń: „Historia ludzkości jest historią grabieży” [WIDEO]

Katolicyzm zaorany?! Karoń: „Historia ludzkości jest historią grabieży” [WIDEO]

REKLAMA

Gościem redaktora Michała Murgrabi w Mediach Narodowych był Krzysztof Karoń. Tematem spotkania była ocena obecnej sytuacji Kościoła Katolickiego.

Krzysztof Karoń w pierwszej kolejności odniósł się do istoty kradzieży w dziejach.

„Historia ludzkości jest historią grabieży. Historią polegająca na tym, że większość wysiłku cywilizacyjnego, organizacyjnego koncentrowała się na tym… jak zorganizować aparat, który umożliwia kradzież.” – powiedział Karoń podając przykłady rodzajów kradzieży jak przejmowanie dóbr wyprodukowanych przez innych ludzi, lub przejmowanie ziem przez inne państwo.

Ponadto znany krytyk marksizmu odniósł się także do kwestii wpływów protestanckich w Kościele Katolickim.

REKLAMA

„Nie znam nikogo kto by wyjaśniał zasadniczą różnice pomiędzy katolicyzmem, a protestantyzmem w kategoriach mający swój wymiar w kategoriach filozoficzno-teologicznym ale działającym na tym poziomie na którym toczy się walka o to kto ma prawo kogo okradać” – powiedział.

Krzysztof Karoń wskazał na prace Maxa Webbera jako istotne dokonania, napisane z pozycji protestanckich. W rozmowie został także poruszony temat nowoczesnej psychiatrii.

„To jest nieustający problem tego typu audycji, w których próbuje się odpowiedzieć na problem będący cegiełką na 128 piętrze źle skonstruowanej budowli… Ta cegiełka dlatego źle funkcjonuje w tej ścianie, ponieważ budynek jest źle skonstruowany” – powiedział badacz antykultury.

Całość wystąpienia w materiale poniżej, zapraszamy:

REKLAMA

Komentarze