REKLAMA

Katastrofa samolotu w okolicach góry Everest – są ofiary śmiertelne

Katastrofa samolotu w okolicach góry Everest – są ofiary śmiertelne

REKLAMA

W wypadku zginęły trzy osoby, a cztery zostały ranne podczas zderzenia niewielkiego samolotu ze śmigłowcem stojącym na płycie lotniska. Katastrofa miała miejsce w miejscowości Lukla w pobliżu najwyższej góry świata Mount Everest w Nepalu.

W niedzielę rano samolot linii Summit Air próbował wystartować z lotniska w Lukli do stolicy Nepalu, Katmandu. Jak podaje przedstawiciel nepalskiego transportu lotniczego Raj Kumar Chhetri. Maszyna zjechała z pasa startowego i uderzył w stojący w pobliżu śmigłowiec należący do linii Manang Air.

Czytaj więcej: Prezes Ruchu Narodowego dla DoRzeczy: Demontaż Unii od wewnątrz możliwy

REKLAMA

W wypadku zginął pilot samolotu oraz dwóch policjantów stojących przy zaparkowanym śmigłowcu. Ranne osoby zostały przetransportowane do stolicy Nepalu.

Katastrofa wpłynęła na funkcjonowanie lotniska, gdzie zawieszono jego obsługę. Nie wiadomo kiedy zostanie ponownie otwarte. Obie linie lotnicze są prywatnymi przedsiębiorstwami obsługujący pasażerów w kraju.

Lotnisko im. Tenzinga i Hillary’ego w Lukli jest często określane jako najbardziej niebezpieczne na świecie ze względu na krótki pas startowy i trudne podejście.

pr24

REKLAMA

Komentarze