REKLAMA

Kardynał Sarah: „Francja wyrzekła się chrześcijańskich korzeni”

Kardynał Sarah: „Francja wyrzekła się chrześcijańskich korzeni”

Kardynał Sarah w francuskiej agencji I.media wypowiedział się na temat sytuacji kościoła katolickiego w Francji. Podkreślił, że Francja wyrzekła się swoich chrześcijańskich korzeni.

Duchowny wskazuje też na niezrozumiałe paradoksy – wszyscy dążą do zniesienia kary śmierci, zabijanie nienarodzonych dzieci jest legalne, walczy się z okaleczeniem genitaliów, a legalizuje się okaleczanie ludzi którzy chcą zmienić płeć.

Brak obrazka

Zdaniem duchownego tragiczny jest też wewnętrzny podział Kościoła. Kardynał Sarah podkreśla, że w aktualnej sytuacji katolicy muszą brać przykład z apostołów: „Musimy tak jak oni utrzymać kurs, trwać w niezmiennym nauczaniu Kościoła i wołać do Jezusa o ratunek”.

„Dzisiejsza sytuacja wynika w dużej mierze z kryzysu tożsamości samych biskupów” – przyznaje Kard Sarah. Szef watykańskiej dykasterii zapytał również: „Któż ochroni owce, jeśli pasterzy ogarnia lęk i uciekają przed wilkami?”

Zdaniem duchownego to lęk jest podstawą słabości współczesnego kościoła. Kard. Sarah dodaje, że należy teraz skoncentrować się na Bogu i zawierzyć się jego łasce.Bo kiedy jesteśmy z nim niczego się nie lękamy.

Podkreśla zdecydowanie, że głoszenie ewangelii wyznawcom innych religii nie jest prozelityzmem, lecz wypełnieniem nakazu, który kościół otrzymał od Jezusa. Proleteizm to zmuszenie do przyjęcia chrześcijańskiej wiary i że z taką podstawą nie spotkał się u żadnego misjonarza.Musimy ewangelizować wszystkich, głosząc im Jezusa Chrystusa, ponieważ jest to jedyna droga do zbawienia.

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze