REKLAMA

Kaczyński chce przeprosin od PO i wpłaty na schronisko dla zwierząt

Kaczyński chce przeprosin od PO i wpłaty na schronisko dla zwierząt

REKLAMA

Kaczyński zdecydował się skierować wezwanie przedsądowe do Platformy Obywatelskiej. Dotyczy ono m.in. rozpowszechniania „ulotek” w mediach społecznościowych.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości domaga się przeprosin za zamieszczanie w Internecie materiałów, w których politycy PO twierdzą, iż popełnił przestępstwo płatnej protekcji.

Kaczyński zdecydował, że do wezwania będą dołączone skany grafik. Widać na nich prezesa PiS, na zdjęciu nałożone są podpisy: „Prezes Kaczyński ukrywa majątek? Taśmy dowodzą, że zarządza milionami”, „Dwie wieże Kaczyńskiego miały kosztować 1,3 miliarda zł”.

Na grafikach można przeczytać również: „Kaczyński ukrywa majątek, uczestniczy w spotkaniach jako reprezentant Srebrnej” czy „Kaczyński mógł popełnić przestępstwo powoływania się na wpływy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”.

REKLAMA

Polityk chce, aby tuż pod przeprosinami znalazły się podpis „Platforma Obywatelska RP” oraz podpis lidera PO, Grzegorza Schetyny. Przeprosiny mają być umieszczone na portalach społecznościowych: Facebook i Twitter, z funkcją „przypięcia” na 7 dni, aby wpisy były widoczne jako pierwsze.

Kaczyński zdecydował ponadto, że PO w ramach zadośćuczynienia ma wpłacić 15 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.

Podobne wezwanie przedsądowe otrzymał również Ryszard Petru za nazwanie prezesa PiS „oszustem”. Tym razem Kaczyński zdecydował, że oprócz usunięcia wpisu polityk ma zapłacić 10 000 zł na rzecz „Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawla II w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

onet.pl
REKLAMA

Komentarze