REKLAMA

Kaczyński: prosimy o dialog społeczeństwa z władzą

Kaczyński: prosimy o dialog społeczeństwa z władzą

Władza może uczynić znacznie więcej, jeśli rozmawia ze społeczeństwem, dlatego prosimy o aktywność i prosimy o rozmowę – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Miedznej Murowanej w woj. łódzkim.

Podczas spotkania prezes PiS przekonywał, że „władza może uczynić nieporównanie więcej wtedy, jeżeli współpracuje – rozmawia ze społeczeństwem i jeżeli społeczeństwo jest aktywne”.

„Dlatego o tę aktywność tak bardzo prosimy i tak bardzo prosimy o tę rozmowę, żebyśmy wiedzieli co jest najpierw a co potem, jakie sprawy należy rozwiązywać szybko, a z jakimi można poczekać” – mówił do zgromadzonych prezes PiS.

„Przecież wszystkiego na raz, po tylu latach zaniedbań uczynić się nie da, ale chyba wykazaliśmy w ciągu tych czterech lat, że można zrobić dużo i że można przede wszystkie stworzyć to, co jest podstawą dobrego życia społecznego – narodowego, podstawą demokracji” – powiedział Kaczyński, zaznaczając przy tym, że to jest właśnie wiarygodność.

„Myśmy obiecali i zrobili” – dodał.

„To obiecaliśmy jeszcze w tamtych wyborach, zostało zrobione już stosunkowo dawno – oczywiście jeśli spojrzeć na to w perspektywie tylko tego czterolecia. Teraz były kolejne obietnice i też je realizujemy i też z pewnością przed wyborami będą zrealizowane” – zapewnił dodając, że „tak będzie też dalej”.

W jego ocenie ta wiarygodność, to nie jest sprawa różnych akcji społecznych, wielkich transferów społecznych, które PiS wykonuje, których symbolem jest 500 plus.

REKLAMA

„To jest jeszcze sprawa zaufania” – powiedział przypominając, że bez sensu jest akt głosowania, gdy nie dokonuje się tego, co się obiecało.

„To jest wtedy oszustwo, a nie demokracja, a my chcemy prawdziwej demokracji” – zaznaczył, dodając przy tym, że prawdziwa demokracja może być tylko wtedy, gdy istnieje wiarygodność.

„My będziemy tej wiarygodności strzegli, strzegli ze wszystkich sił, bo to naprawdę ważne” – stwierdził Kaczyński.

Zdaniem szefa PiS te fundamenty są naprawdę ważne, choć muszą się dopiero wzmocnić, „ale już jednak są wybudowane fundamenty takiej prawdziwej polskiej demokracji”.

„Nie tylko procedur demokratycznych – bo wybory mogą być także w niedemokratycznym kraju – chodzi o to, żeby te wybory o czymś rzeczywiście decydowały i to czynimy” – ocenił.

Prezes PiS, który na scenie stał razem z mieszkankami miejscowości ubranymi w ludowe stroje, dziękował za zaangażowanie Kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wszystkim, którzy angażują się w strukturach przykościelnych oraz przez aktywność gospodarczą.

„Polska tradycja wyrasta ze wsi, różnej wsi – takiej, która jest teraz i tej, której już nie ma, ale stąd wziął się ten fenomen nazywany polskością, a to jest coś niesłychanie ważnego, niesłychanie cennego” – mówił Kaczyński.

Podkreślił również, że demokracja to nie tylko Sejm, sejmik wojewódzki czy samorząd gminny, ale również inne „formy demokracji zawodowej”, dlatego zaapelował do rolników, aby wzięli udział w niedzielnych wyborach do izb rolniczych.

Zaznaczył przy tym, że w wyborach biorą udział „dobrzy kandydaci – postaraliśmy się o to”.

„Naprawdę co najmniej dwóch w każdej gminie, a w niektórych więcej. Mówię o tych naszych kandydatach. Warto ich poprzeć, warto umocnić te izby, bo dzięki temu na bardzo wiele praktycznych spraw będzie wpływ” – dodał.

Po swoim przemówieniu Kaczyński otrzymał wypalony z płytek ceramicznych obraz Matki Boskiej Trybunalskiej, później rozmawiał bezpośrednio z ludźmi zgromadzonymi na pikniku oraz fotografował się z nimi.

źródło: / PAP /

REKLAMA

Komentarze