REKLAMA

Już jutro Marsz Powstania Warszawskiego. Bąkiewicz: „Zapraszamy wszystkich patriotów”

Już jutro Marsz Powstania Warszawskiego. Bąkiewicz: „Zapraszamy wszystkich patriotów”

Już jutro 1 sierpnia. Roty Niepodległości zapraszają na społeczne obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Organizują coroczny przemarsz ulicami Warszawy.

REKLAMA

Jak mówi Robert Bąkiewicz z Rot Niepodległości: Ten marsz to wyraz hołdu wszystkim powstańcom, którzy oddawali krew za naszą Ojczyznę, abyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju. Zapraszamy wszystkich patriotów od 16:30 na rondo Romana Dmowskiego.

Trasa Marszu Powstania Warszawskiego

Uczestnicy marszu przejdą przez następującą trasę: Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście. Koniec planowany jest na placu Krasińskich pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia na wydarzenie biało-czerwonych flag.

Hasło przemarszu

Niemieckie zbrodnie nierozliczone – pod takim hasłem przejdą w sobotę warszawiacy w Marszu Powstania Warszawskiego organizowanego przez Roty marszu Niepodległości.

„W tym roku marsz idzie pod hasłem ‚Niemieckie zbrodnie nierozliczone'” – dodano. Jak tłumaczył wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski cytowany przez PAP, organizatorzy odwołują się do polityki historycznej.

CZYTAJ TAKŻE: Marsz Powstania Warszawskiego 2020 pod hasłem: „Niemieckie zbrodnie nierozliczone”

– Zbrodnie niemieckie i zburzenie Warszawy nie zostały rozliczone. Dlatego, też wzywamy rząd PiS-u do podjęcia realnych działań w tej sprawie. Wyrazem tego jest hasło marszu – powiedział Kalinowski.

REKLAMA

Komentarze