REKLAMA

Juncker krytykuje „głupich nacjonalistów”. Mówi z pogardą, że „są zakochani we własnych krajach”

Juncker krytykuje „głupich nacjonalistów”. Mówi z pogardą, że „są zakochani we własnych krajach”

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker rzucił się na „głupich nacjonalistów” w przeddzień wyborów europejskich.

W wywiadzie dla CNN ustępujący prezydent powiedział, że jest świadom „zagrożenia”, jakie stanowią nacjonalistyczni politycy dla europejskiej solidarności, którą Juncker nazwał „głównym celem UE”.

„Ci populistyczni, nacjonaliści, głupi nacjonaliści, są zakochani we własnych krajach.” – powiedział Juncker w CNN w swoim biurze w Brukseli.

„Nie lubią tych, którzy przyjeżdżają z daleka. Ja lubię tych, którzy przyjeżdżają z daleka… musimy działać solidarnie z tymi, którzy są w gorszej sytuacji niż my.” – dodał.

Zapytany, dlaczego uważa, że siły antyunijne są bardziej skuteczne w mobilizacji niż proeuropejscy działacze, Juncker odpowiedział: „Zawsze łatwiej jest zmobilizować negatywne siły niż zmobilizować pozytywne siły”.

„Od czasu Brexitu liczba osób opowiadających się za Unią Europejską rośnie. Ludzie obserwują, co się dzieje i widzą, że opuszczenie Unii Europejskiej nie jest tak łatwe, jak im powiedziano”. – skomentował Juncker.

Zapytany, jaka jest największa zaleta UE, odpowiedział: „Jedno słowo, spokój. A jeśli chodzi o pokój, musimy to robić razem ze Stanami Zjednoczonymi.”

voiceofeurope.com

REKLAMA

Komentarze