REKLAMA

Jaka polityka migracyjna rządu? Wojewoda wielkopolski odpowiada: „Taka jak dotychczas”

Jaka polityka migracyjna rządu? Wojewoda wielkopolski odpowiada: „Taka jak dotychczas”

Polska przyjmuje najwięcej imigrantów w całej Unii Europejskiej. Mimo szumnych zapowiedzi rządu w 2015 roku, że Polska nie przyjmie żadnych imigrantów w ramach polityki przymusowej relokacji uchodźców, prowadzi zupełnie odwrotną politykę.

Dzisiaj otwieramy nasze granice nie tylko dla Ukraińców, Białorusinów, ale również dla obywateli Azji z takich państw jak Nepal, Bangladesz czy Indie. W 2018 r., według danych MRPiPS zostało wydanych prawie 20 tys. zezwoleń na pracę dla Nepalczyków!  

Brak obrazka

W obecnej sytuacji prawnej w Polsce przyjmowanie imigrantów cechuje się biurokratycznym automatyzmem i pozbawionym narzędzi kontrolowania legalnej imigracji. Niestety w Polsce obserwujemy analogiczne procesy jakie zachodziły w państwach Europy Zachodniej i przy dalszej bezkrytycznej, masowej polityce imigracyjnej i integracyjnej będziemy doświadczać tych samych skutków. 

Czy potencjalny przyszły rząd Prawa i Sprawiedliwości zmieni swoją politykę migracyjną? Podczas debaty „jedynek” z okręgu 37 w TVP Poznań, na pytanie dotyczące imigracji w Polsce, wojewoda wielkopolski –  Zbigniew Hoffmann odpowiedział, że „polski rząd będzie prowadził politykę migracyjną taką jak dotychczas.”  

REKLAMA

Nie ma wątpliwości, że w Polsce mamy problem nie z nielegalną imigracją, mamy problem z legalną imigracją, czyli masową i niekontrolowaną. I mimo antyimigracyjnych spotów nic według polityków partii rządzącej nie powinno się zmieniać. 

Debata w TVP Poznań KLIK (26 min. debata z dn. 07.10.2019 z Konina)
REKLAMA

Komentarze