REKLAMA

„Ja mówię, że jest źle, rząd mówi, że jest dobrze” Protest przedsiębiorców w Poznaniu [WIDEO]

„Ja mówię, że jest źle, rząd mówi, że jest dobrze” Protest przedsiębiorców w Poznaniu [WIDEO]

W dniu uchwalenia Konstytucji 3. maja odbyła się demonstracja przedsiębiorców na placu Wolności w Poznaniu. Media Narodowe przeprowadziły krótką relację, w której głos zabrali lokalni przedsiębiorcy sprzeciwiający się postępowaniu PiS w trakcie kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią COVID-19.

REKLAMA

Pomimo panującej w Polsce epidemii grupa przedsiębiorców z Poznania postanowiła urządzić protest przeciwko rządowi, który ich zdaniem nie radzi sobie z postępującym kryzysem gospodarczym. Lokalni przedsiębiorcy wyrazili swój sprzeciw wobec nieudolnych prób ratowania gospodarki przez Prawo i Sprawiedliwość poprzez tzw. tarczę antykryzysową, na którą nakładane są liczne poprawki.

Jedna z uczestników manifestu powiedziała, że jest on także wyrazem protestu przeciwko łamaniu konstytucji. Opowiedziała również o problemach związanych z utrzymaniem swojej działalności gospodarczej – „To co się teraz dzieje to ruina. Ja ze sześciu sklepów, które prowadziłam z mężem, w tej chwili nie mając wyboru muszę myśleć czy kogoś zwolnić. Mam wybierać między utrzymaniem swojego dziecka i męża czy też pracowników”.

Zobacz także: Czy Dziambor chciałby obrać drogę Andruszkiewicza? Poseł stanowczo: To symbol najniższej kategorii prymitywnego karierowicza (WIDEO)

„To jest dramat tych ludzi, którzy u mnie pracują oraz mój osobisty” – podkreśliła właścicielka sieci sklepów.

Wyjaśniła także, że pomimo przesłania odpowiedniego wniosku ws. odroczenia lub anulowania składek do ZUS, ten przesłał jej pismo, z żądaniem zapłaty zaległych należności.

Organizatorzy manifestu krytykowali władze oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Wnosili hasła, które odnosiły się do łamania konstytucji przez polski rząd. Manifestanci żywiołowo popierali głoszone postulaty przy czym prowadzący zgromadzenie prosił publiczność o zachowywanie bezpiecznej odległości między sobą, a znaczna większość manifestantów miała ubrane maseczki na twarzy.

Łukasz Cieślak, prowadzący całą manifestacje i jeden z jej organizatorów podkreślał w udzielonym wywiadzie dla mediów, że nie są ugrupowaniem politycznym oraz nie wyrażają poglądów czy to lewicowych czy prawicowych – „Chcemy wolną Polskę, która nie będzie sprzedawana, aby dobra kulturowe nie były sprzedawane i zostały w naszych rękach” – są również zdecydowanym przeciwnikiem noszenia maseczek uważając, iż w mediach panuje mocna manipulacja w temacie koronawirusa.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze