REKLAMA

Inwazja na Grecję trwa. Wśród nielegalnych imigrantów prym wiodą… Afgańczycy

Inwazja na Grecję trwa. Wśród nielegalnych imigrantów prym wiodą… Afgańczycy

Inwazja na Grecję trwa. Wśród nielegalnych imigrantów prym wiodą… Afgańczycy. Od 29 II do 5 III uniemożliwiono nielegalne przekroczenie granicy 36 649 osobom. 252 osób aresztowano.

Greckie siły bezpieczeństwa były zmuszone użyć gazu łzawiącego i granatów hukowych wobec imigrantów próbujących przekroczyć granicę. Napierający na granico turecko-grecką tłum zagraża także pozostałej części Europy.

REKLAMA

Czeka nas kolejny kryzys migracyjny – wieszczą eksperci. Przypominamy, że kilka dni temu Turcja zaprzestała kontroli granicznych i zwozi imigrantów pod granice Grecji, aby naciskać na Europę i wywołać kolejny kryzys. Grecy dzielnie bronią granic przed nową falą nielegalnych imigrantów.

Jak tłumaczy się Erdogan? Turcy oskarżają Unię Europejską o niedotrzymanie zasad umowy między Turcją a UE ws. imigrantów. Kryzys imigracyjny to coś, czego panicznie boją się elity brukselskie Unii Europejskiej. Powrót tego kryzysu to kolejna fala poparcia dla i tak coraz popularniejszych ruchów i partii narodowych, eurosceptycznych czy „populistycznych” w Europie.

Okazuje się, że to Nie Syryjczycy wiodą prym w nielegalnym przedostaniu się do Europy przez granice turecko-grecką. Jak podaje Adam Gwiazda: „Wg krajów pochodzenia pierwszy jest Afganistan 64%, kolejno to Pakistan 19%, Turcja 5%, Syria 4%, Somalia 2,6% natomiast Irak, Iran, Maroko, Etiopia, Bangladesz to 5,4%”

REKLAMA

Komentarze