REKLAMA

Internauci rozwścieczeni postawą PiSu: „Zrobiliście z Polaków idiotów”

Internauci rozwścieczeni postawą PiSu: „Zrobiliście z Polaków idiotów”

Dzisiaj PiS w trybie pilnym zwołał posiedzenie Sejmu, aby przepchnąć nowelizacje ustawy o IPN. Posłowie dowiedzieli się o tym chwilę przed posiedzeniem. Postawa PiS wywołała słuszną reakcję użytkowników portali społecznościowych.

REKLAMA

Reforma sądów – protesty fatalnej opozycji – spoko, przegłosowane. #UstawaIPN i robienie dobrze Izraelowi – wyłączamy mikrofon opozycji i od razu lecimy do drugiego czytania – podkreślają internauci.

Na świecie wycofanie się z nowelizacji ustawy o IPN zostanie odebrane jako przyznanie się przez Polskę do zbrodni na Żydach. Skoro tak, czas płacić odszkodowania – pisze kolejny użytkownik Twittera.

Sprawę szeroko komentuje także środowisko narodowe. Tomasz Kalinowski, rzecznik ONR, słusznie zauważył, że PiS ośmieszył Polskę i Polaków – Drogi PiSie, dziś ośmieszyliście Polskę na arenie międzynarodowej, zrobiliście z Polaków idiotów i wszystko chcieliście ubrać w opakowanie „walki o prawdę”. Zapamiętamy ten dzień.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, dosadnie stwierdził co robi partia rządząca – PiS pełza przed Żydami – Robert Winnicki w osamotnieniu walczy o honor naszego narodu.

To nie jest sprawa symboliczna ani wyłącznie kwestia prestiżu. Stawką tego sporu była oficjalna zgoda polskiego rządu na mówienie o „polskim współudziale w Holokauście” (Polish complicity in Holocaust). Rząd uległ i dał zielone światło w tej sprawie. To ustępstwo będzie kosztować – komentuje natomiast Bosak.

MN

 

REKLAMA

Komentarze