REKLAMA

Imigrant popełnił 542 przestępstw. Nie będzie deportowany, bo… nie wiadomo kim jest

Imigrant popełnił 542 przestępstw. Nie będzie deportowany, bo… nie wiadomo kim jest

Imigrant popełnił ponad pół tysiąca przestępstw. Niemcy nie wyciągną wobec niego konsekwencji. Mężczyzna z Afryki Północnej ma prosty, ale skuteczny sposób zapobiegania jego deportacji: po prostu nie zdradza nic o sobie.

„Nie podaje policji żadnych danych o sobie. Wiadomo tylko, że przyjechał do Niemiec w 1998 bez paszportu i pochodzi z Maroka albo z Algierii, ale te kraje go nie chcą” – informuje na Twitterze Adam Gwiazda.

REKLAMA

https://twitter.com/delestoile/status/1167827074041765888

Imigrant ubiega się o azyl w Niemczech. Niemieckie władze nie wiedzą jednak co zrobić z mężczyzną, który popełnił pół tysiąca przestępstw: „Jedna trzecia postępowań dotyczyła posiadania i nabywania środków odurzających, reszta to oszustwa. Ponadto dochodziło do napaści, kradzieży, rozboju z jego udziałem”- powiedział komisarz Rüdiger Buchta.

A jednak imigrant może spokojnie poruszać się po Frankfurcie. Odciski palców nie były w stanie pomóc w identyfikacji tożsamości mężczyzny. Większość wyników podaje, że jest obywatelem Maroko lub Algierii. Ale żaden z tych krajów nie czuje się odpowiedzialny za osobę ubiegającą się o azyl.

W piątek mężczyzna został ponownie aresztowany. Ponieważ nie istnieje nakaz aresztowania, imigrant został ponownie zwolniony. „Jak dojdzie do sprawstwa 1000 przestępstw za wytrwałość, nagrodzony zostanie obywatelstwem. Problem rozwiązany” – ironizują internauci.

krone.at
REKLAMA

Komentarze