REKLAMA

Imigranci nową metodą zaskoczyli strażników. Przypłynęli na łodzi jak turyści

Imigranci nową metodą zaskoczyli strażników. Przypłynęli na łodzi jak turyści

Włoski portal „Corriere della Sera” opisał zaskakującą sytuację z wyspy Lampedusa. Dzisiaj do brzegu przypłynęła łódź pontonowa z jedenastoma osobami na pokładzie. Jak się okazało imigranci przebrali się za turystów, mając również ze sobą walizki, a nawet psa. Osoby ze Straży Przybrzeżnej byli zaskoczeni takim sposobem przedostania się do ich kraju.

REKLAMA

Do niecodziennej sytuacji doszło dzisiaj na włoskiej wyspie Lampedusa. Do brzegu przybiła łódź pontonowa. Najbardziej zaskakującym jednak faktem dla patrolujących włoskie wybrzeże strażników, było to, iż imigranci wyglądali zupełnie inaczej niż ma to miejsce w standardowych sytuacjach. Aby oszukać osoby ze Straży Przybrzeżnej oraz innych urzędników państwowych, imigranci przebrali się za turystów.

Zobacz także: Lech Wałęsa przegrał kolejny proces. Tym razem z przewodniczącym” Solidarności” Piotrem Dudą

Włoski portal informuje, że ubrani byli w letnie koszule, w spodenki, czy też inne gadżety charakterystyczne dla tej pory roku, a także dla wyposażenie typowego turysty. Mieli ze sobą również psa. Właścicielka zwierzęcia domowego wypowiedziała się później na łamach lokalnej prasy „Corriere della Sera”, przyznając że przybyli tutaj w poszukiwaniu zarobku i lepszego miejsca do życia.

„Coraz łatwiej jest dostać się z Tunezji. To jest powód dla coraz częstszych i mniejszych wypraw. Dodatkowo nie potrzebują oni naszej pomocy” – wyznał jeden ze strażników przybrzeżnych.

W samej zaś łodzi znajdowało się łącznie 11 osób z Tunezji. Ośmiu mężczyzn oraz trzy kobiety. W ostatnim czasie wyspę nawiedza setki przybyszów z Tunezji. Placówka imigracyjna nie radzi sobie już z napływem ludzi. Została ona przeznaczona na maksymalnie 95 osób. Obecnie na Lampedusie przebywa 872 imigrantów.

Oprócz udzielanej pomocy przez włoski rząd imigrantom w odnalezieniu dachu nad głową, służby zatrzymały również w zeszłym tygodniu pięciu przemytników, którzy zajmowali się transportem nielegalnych imigrantów. Zostali oni osadzeni w areszcie Agrigento pod zarzutem pomocy w nielegalnej imigracji.

Corriere della Sera

REKLAMA

Komentarze