REKLAMA

Hołownia pewny siebie. ,,Mogę wyprzedzić Trzaskowskiego”

Hołownia pewny siebie. ,,Mogę wyprzedzić Trzaskowskiego”

Niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia powiedział w czwartek w Opocznie (Łódzkie), że w I turze wyborów może wyprzedzić Rafała Trzaskowskiego i osiągnąć nawet 29 proc. poparcia. Podkreślił, że w polityce możliwa jest nowa jakość prezydentury, którą on oferuje.

REKLAMA

Jak mówił Hołownia na czwartkowym spotkaniu z mieszkańcami Opoczna, na trzy dni przed I turą wyborów nic nie jest rozstrzygnięte i przesądzone. Wskazał, że czwartkowy sondaż pokazuje wzrost jego poparcia o 3 proc. i obecnie wynosi ono 13 proc. Z kolei 40 proc. badanych zamierza w I turze wyborów zagłosować na Andrzeja Dudę, a 27 proc. na Rafała Trzaskowskiego

,,Idziemy do góry. Narzędzia, które zaczęliśmy stosować pokazują, że rośniemy. W tej chwili urośliśmy o kolejne 3 punkty procentowe. Wierzę, że do niedzieli zrobimy ten efekt, o który nam chodzi, czyli duże dwadzieścia kilka punktów, które pozwolą mi się minąć z Rafałem Trzaskowskim i do drugiej tury wejść”

mówił niezależny kandydat

Hołownia przekonywał, że jest to realne i wykonalne. Przypomniał, że Paweł Kukiz w wyborach parlamentarnych w 2015 r. w ciągu ostatniego tygodnia podwoił sondażowy wynik swojego ugrupowania.

,,Nie mogę się doczekać tego, co wydarzy się w Polsce w przyszły poniedziałek, jeśli tak zechcecie. Bo jeżeli to ja wejdę do drugiej tury, ruszy taka lawina obywatelskiego wsparcia, że wszyscy zapomną o PiS i Platformie. (…) Już dziś wszystkie sondaże pokazują, że mam największe szanse wygrać z Andrzejem Dudą w drugiej turze. W niej wygrywa się wybory prezydenckie” – podkreślił.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Wybory będą miały charakter mieszany – wyborcy mogą zdecydować, czy zagłosować w lokalach wyborczych czy drogą korespondencyjną.

Więcej o wystąpieniu Szymona Hołowni pisze Polska Agencja Prasowa: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C669611%2Cholownia-w-i-turze-wyborow-moge-wyprzedzic-trzaskowskiego.html

O tym, jak rysuje się sytuacja w sondażach, pisaliśmy w: https://medianarodowe.com/sondaz-prezydencki-ibris-minimalna-roznica-miedzy-duda-a-trzaskowskim-w-ii-turze/

Źródło: PAP

REKLAMA

Komentarze