REKLAMA

Hiszpańscy studenci w trybie pilnym wyrzuceni z akademika, aby zrobić miejsce dla migrantów ze statku „Aquarius”

Hiszpańscy studenci w trybie pilnym wyrzuceni z akademika, aby zrobić miejsce dla migrantów ze statku „Aquarius”

Setki imigrantów ze statku „Aquarius”, którym wcześniej odmówił pozwolenia na przybicie do Włoch nowy minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini a których zaprosił hiszpański premier Pedro Sanchez, wylądowało w Alicante.

Jak podaje internetowy dziennik „Actualidad Valdepeñas”, władze postanowiły wysiedlić z państwowego akademika część studentów, by zakwaterować migrantów.

REKLAMA

Czytaj także: Włosi mówią “nie” imigrantom. Prawie dwie trzecie obywateli za blokowaniem wybrzeża

Młody student języka niemieckiego w Alicante, Rubén, który planuje w przyszłości mieszkać i pracować w Niemczech płacił 750 € miesięcznie za swój pokój. Teraz został zmuszony do opuszczenia go wraz z innymi studentami przebywającymi do tej pory w budynku.

Jego matka potwierdziła, że ​​syn musiał opuścić lokum dla migrantów ze statku.

Powiedzieli im, że ponieważ migranci mają wiele chorób, więc jest to problem zdrowotny. Dlatego ze względów sanitarnych, studenci muszą się wynieść. To tak, jakbyśmy rozwiązywali jeden problem przez powodowanie innych, a to jest duży problem, ponieważ w tej chwili nie ma miejsca w Alicante, aby mój syn mógł żyć i kontynuować naukę. Chcemy coś znaleźć, ale będzie to bardzo trudne, ponieważ wszystko jest już zarezerwowane na letnie miesiące – wyjaśnia.

Matka Rubéna nie wierzy, że może to być spowodowane „problemem zdrowotnym”, gdyż wtedy lokalne władze z pewnością nie chciałyby setek chorych imigrantów w centrum ruchliwego turystycznego miasta, takiego jak Alicante.

Władze ogłosiły w sobotę 16 czerwca, że ​​Rubén i jego koledzy mają tylko 24 godziny na spakowanie rzeczy i opuszczenie gmachu akademika.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze