REKLAMA

Hiszpania: Liczba nielegalnych imigrantów wzrosła w tym roku o 165 procent

Hiszpania: Liczba nielegalnych imigrantów wzrosła w tym roku o 165 procent

W Hiszpanii stale rośnie liczba nielegalnych imigrantów. Tylko w tym roku aż o 165 procent. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podaje, że do kraju dostało się ponad 59 tysięcy osób.

REKLAMA

Nielegalni imigranci dotarli do Hiszpanii głównie z Maroka albo Algierii – samymi łodziami przypłynęło ich 52 tysiące. Najczęściej przedostają się do południowej i południowo-wschodniej części kraju. Przedstawione liczby oznaczają, że nastąpił blisko trzykrotny wzrost liczby migrantów, którzy dostali się na terytorium Hiszpanii drogą morską bez ważnych dokumentów.

Czytaj więcej: Hiszpania będzie deportować agresywnych imigrantów

Jeszcze w lipcu informowaliśmy, że Hiszpania stała się głównym kanałem przerzutu do Europy nielegalnych imigrantów. Kraj jest również jednym z najczęstszych celów podróży imigrantów. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji obliczyła, że w pierwszym kwartale tego roku dotarło tam 3345 nielegalnych przybyszów, czyli o 38 proc. więcej, niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

Mimo początkowej polityki „otwartych drzwi” rząd Pedra Sancheza zapowiedział, że nielegalni imigranci, którzy „stosują agresję” będą deportowani. MSW w Madrycie nakazało, aby przeprowadzić kilka masowych deportacji afrykańskich migrantów do Maroka.

Według MSW wydalenie agresywnych imigrantów będzie sygnałem dla organizacji, które zajmują się przemytem ludzi. Przesłanie to dotyczy imigracji uporządkowanej, bezpiecznej i zgodnej z prawem, która jest możliwa i pożądana, a nie imigracji nielegalnej i agresywnej – tłumaczył na konferencji szef MSW.

radiomaryja

 

REKLAMA

Komentarze