REKLAMA

Harcerze z Łodzi promują… LGBT. Wybuchła burza!

Harcerze z Łodzi promują… LGBT. Wybuchła burza!

Na facebookowym profilu Związku Harcerstwa Polskiego w Łodzi pojawił się szokujący wpis. Znalazły się w nim grafiki przygotowane z okazji… Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. W komentarzach zawrzało.

Harcerze z Łodzi przyznali, że akcja została przygotowana wspólnie z organizacją „Wiara i Tęcza”. Godność i wartość człowieka nie są zależne od jego orientacji seksualnej i tego, z kim buduje związek. Jako harcerze mamy obowiązek szanować osoby, które są homo lub biseksualne. Tacy ludzie również angażują się w ruch harcerski. – czytamy na profilu łódzkiego ZHP.

REKLAMA

Powinniśmy sprzeciwiać się przejawom nienawiści i pogardy wobec nich, gdyż, jak mówi Prawo Harcerskie – naszym zadaniem jest w każdym dostrzegać bliźniego. – piszą dalej harcerze. Do wpisu zostały załączone grafiki przygotowane specjalnie z tej okazji.

Szokująca publikacja nie pozostała bez krytyki oburzonych internautów. Pojawiły się oskarżenia o przeciwstawianie się tradycyjnym wartościom, które od początku leżą u podstaw ruchu harcerskiego. Pojawiły się jednak głosy również popierające akcję harcerzy. Własne zdanie możecie wyrazić na profilu łódzkiego ZHP.

Facebook

REKLAMA

Komentarze